Аякс и Ливърпул играт при резултат 0:3 в мач от 5-ия кръг

...

НА ЖИВО: Аякс - Ливърпул 0:3, Елиът оформи класиката

Аякс и Ливърпул играт при резултат 0:3 в мач от 5-ия кръг на група А на Шампионската лига.

Още във втората минута Брайън Броби отклони отлично за Стивън Бергюс, който стреля, само че ударът му срещна лявата греда на Алисон. В 16-та минута Бергюс опита изстрел от далечно разстояние, след нова изгубена топка в центъра на терена от Ливърпул, само че ударът не бе прецизен. Секунди по-късно Хорхе Санчес също опита шанса си отвън наказателното поле, само че Алисон реагира добре и улови.

Ливърпул сътвори хубава обстановка в 29-та минута, откакто Робъртсън откри Салах в наказателното поле, само че ударът на египтянина бе блокиран. Роберто Фирмино подаде на Андрю Робъртсън в 34-та минута, само че шотландецът не насочи прекрасен изстрел и топката излезна в навън. Секунди по-късно Тадич остана самичък против Алисон и стреля с десния крайник, преодолявайки бразилския пазач, само че Трент Александър-Арнолд блокира тъкмо преди кълбото да влети във вратата на мърсисайдци.

В 41-та минуат Харви Елиът опита удар в далечния ъгъл на Пасвеер, само че вратарят внимаваше и избави. Джордан Хендерсън даде страховит пас с външен фалц в наказателното поле, оставяйки Мохамед Салах самичък против Рембо Пасвеер, а египтянинът майсторски приключи офанзивата, с цел да открие резултата в интерес на Ливърпул. В 44-та минута мърсисайдци можеха да удвоят, откакто Фирмино даде топката на Дарвин Нунес, само че уругваецът направи отблъскващ пропуск на празна врата, нацелвайки страничния дирек.

Четири минути след началото на второто полувреме Робъртсън достави прелестно центриране от корнер и Дарвин Нунес се извиси във въздуха, стреляйки съвършено с глава в далечния ъгъл на Пасвеер, като по този метод удвои резултата в интерес на Ливърпул. Секунди след второто попадение Харви Елиът получи страховит пас от Мохамед Салах, а младият полузащитник със слабия си десен крайник заби топката като патрон във вратата на Аякс - 3:0.

Стартови сформира:

Аякс:  22. Рембо Пасвеер, 2. Юриен Тимбер, 3. Калвин Баси, 17. Дейли Блинд, 19. Хорхе Санчес, 4. Едсон Алварес, 6. Дави Клаасен, 23. Стивън Бергюс, 7. Стивън Бергвайн, 10. Душан Тадич, 9. Брайън Броби

Треньор:  Алфред Шрьодер